Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglický toy- teriér

Anglický toy-teriér (Toy Terrier)

Toy teriér je okouzlující, inteligentní, oddaný, přítulný pes a domácí mazlíček.

ANGLICKÝ NÁZEV:
English Toy Terrier, Toy Manchester Terrier, Blafl-and-Tan Toy

PŮVOD:
Plemeno bylo vyšlechtěno v 19. století ve Velké Británii pro hon na krysy a také na králíky. Ze začátku se toto plemeno jmenovalo Manchesterský toy-teriér nebo Miniaturní černý teriér. Oficiálně bylo plemeno přiznáno Anglickým klubem chovatelů psů v roce 1962 pod názvem „Anglický toy-teriér“. Toto plemeno se vyznačuje velkou vytrvalostí v jakýchkoliv podmínkách. Usadili se v Evropě, Severní Americe, Austrálii.

POPIS:
Je to elegantní, neobyčejně půvabný, harmonicky rostlý, svalnatý, miniaturní pes s temperamentem i charakterem teriéra. Výška kohoutku 25 až 30 cm a váha 2,7 až 3,6 kg. Hlava je dlouhá, úzká, klínovitá, s plochou lebkou. Oči jsou nevelké, mandlové a temné. Uši stojící, připomínající plamen svíce. Ocas je posazen nízko, ale nedosahuje kloubů, tlustý u posazení a zužující se ke konci. Srst je krátká, vydatně přiléhající. Barva je černá s nádechem, přičemž černá barva odpovídá ebenovému dřevu, a nádech je nasycen zlatě-kaštanovou barvou. Tyto se nemohou mísit nebo volně přecházet jeden v druhý, hranice mezi nimi musí být ostře zřetelná.

VÝŠKA:
V kohoutku 25 až 30 cm.

VÁHA:
V rozmezí 2,7 až 3,6 kg.

SRST:
Srst je krátká, vydatně přiléhající.

CHARAKTER:
Je to krásný, chytrý, oddaný, citlivý a přátelský pes, poslušný však pouze jednomu majiteli. Je to příjemný domácí miláček.

PÉČE:
Standardní, laskavá péče.

PLEMENO:
FCI III. - Teriéři.
Sekce 1 - Toy teriéři.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
ATT

ČÍSLO STANDARDU:
13 / 7.11.1994 (Velká Británie)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář