Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglo- francouzký honič de Petite Venerie

Anglo-francouzský honič de Petite Venerie (Anglo-francais de petite vénerie)

Anglo-francouzský honič de Petite Venerie je živý a temperamentní pes. Je poslušný a snadno se učí. Potřebuje dostatek vytrvalostního pohybu a pracovního vytížení.

ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Medium-sized Anglo-French Hound; fr.: Anglo-francais de petite vénerie; čes.: Anglo-francouzský honič de Petite Venerie.

PŮVOD:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie vznikl křížením anglických a francouzských honičů, přesněji beagle harrierem a krátkosrstými středně velkými honiči a vyšlechtěn byl především k lovu zvěře ve smečce.

POPIS:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie je vyvážený a pevně stavěný pes, ne však těžké postavy. Při pohledu z profilu musí jeho linie těla musí sklánět, stejně jako tělo dobře stavěného Francouzského honiče. Hlavu má podlouhlou, ne příliš širokou, s ne příliš výrazným týlovým hřebenem. Lebka je mírně konvexní, ne však klenutá, s téměř neznatelně značeným stopem. Nos je dobře zbarvený, s široce otevřeným chřípím. Čenich je mírně podlouhlý, mírně špičatého vzhledu, most nosu je rovný nebo mírně klenutý, horní ret tlamy překrývá ret dolní. Oči má velké a hnědé, s měkkým, avšak živým výrazem. Krk je zřetelný, bez laloku. Záda má rovná a pevná. Hruď je snížená, dosahuje alespoň k loktům, je dobře vyvinutá. Ocas je středně dlouhý, vcelku jemný, v linii beder mírně posazený, pokrytý hustou srstí, avšak bez delších a hrubějších chlupů směrem ke konečku. Nohy má dostatečně silné, široké a rovné.

VÝŠKA:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie má v kohoutku 48 až 56 cm.
S tolerancí +/- 2 cm pro vyjímečné jedince.

VÁHA:
Standard FCI hmotnost neuvádí.

SRST:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie má krátkou, hustou a hladkou srst.
Zbarvení je:
1.)trojbarevné: - bílé a černé, s jasným tříslovým označením a černým nosem,
2.)bílé a řerné, s bledým tříslovým označením a černým nosem,
3.)dvoubarevné: - bílé a oranžové, s tabákově hnědým nosem.

CHARAKTER:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie je živý a temperamentní pes. Je poslušný a snadno se učí. Při lovu je svému pánovi – lovci – oddaným, pracovitým a obdivuhodně vytrvalým společníkem. Pokud má dostatek pohybu a pracovního vytížení, v domácím prostředí je pak klidný a přátelský.

PÉČE:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie potřebuje dostatek vytrvalostního pohybu a pracovního vytížení. Pro chov v městském prostředí se příliš nehodí.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Anglo-francouzský honič de Petite Venerie se průměrně dožívá 12 až 13 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes a honič.

VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.

PLEMENO:
FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1 – Honičil.
S pracovní zkouškou.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
AFP

ČÍSLO STANDARDU:
325/ 28. 04. 1997 (Velká Británie)

DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:                                                                      26. 01. 1983

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář